Download PDF by Geoff Husić: Albanian Verb Dictionary and Manual

By Geoff Husić

Show description

Read Online or Download Albanian Verb Dictionary and Manual PDF

Best nonfiction_4 books

Get Mitigating Allergenicity of Crops PDF

Advances in Agronomy is still famous as a number one reference and a prime resource for the most recent learn in agronomy. As continuously, the topics lined are assorted and exemplary of the myriad of material handled via this long-running serial. * continues the top influence issue between serial guides in agriculture * provides well timed studies on vital agronomy matters * Enjoys a longstanding acceptance for excellence within the box

Get Brominated Flame Retardants PDF

Brominated flame retardants are one of many final periods of halogenated compounds which are nonetheless being produced all over the world and utilized in huge amounts in lots of purposes. they're utilized in plastics, textiles, digital circuitry, and different fabrics to avoid fires. This quantity covers the cutting-edge of the research, destiny and behavior of brominated flame retardants.

Extra resources for Albanian Verb Dictionary and Manual

Sample text

Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Download PDF sample

Albanian Verb Dictionary and Manual by Geoff Husić


by Ronald
4.5

Rated 4.30 of 5 – based on 20 votes

Related posts